Bielbet, czyli jak się rozprawić z kałużami
Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą, a gdzie pada deszcz – tam prawdopodobnie na pamiątkę zostaną kałuże. Po takich atmosferycznych opadach wypada wychodzić na spacer w kaloszach, jeśli nie chce się zniszczyć eleganckiego obuwia – i chociaż kałuże mogą mieć swój urok (na przykład dla najmłodszych spacerowiczów), często tworzą niemałe przeszkody, które bardzo komplikują wykonywanie prostych czynności. Właśnie dlatego opracowano sposób na to, by woda deszczowa nie gromadziła się na powierzchni utwardzonego gruntu.
Co proponuje firma Bielbet?
Kanalizacja deszczowa to techniczne rozwiązanie, które pozwala zapobiec kłopotom sprawianym przez wodę krążącą w przyrodzie. Poza naturalnymi krajobrazami, deszczówka jest niestety skazana na tułaczkę – rozbija się o powierzchnię dachów i ścian różnego rodzaju zabudowań, a nawet gdy trafia od razu w poziom gruntu, często nie ma szansy wsiąknąć w glebę, bo ta jest ukryta pod asfaltem, płytą chodnikową czy betonową wylewką. Właśnie dlatego potrzebne są otwory, które pozwolą wodzie spłynąć po niegościnnej powierzchni i popłynąć dalej, na przykład w stronę czekającej na wilgoć ziemi. Te otwory mogą pojawić się na poziomie gruntu za sprawą żeliwnych albo stalowych kratek, które przykrywają korytka odwodnień liniowych.
Polscy konsumenci, którzy chcą zapomnieć o widoku kałuż na swoich posesjach, mogą śmiało szukać potrzebnych elementów budowlanych w asortymencie firmy Bielbet. Przedsiębiorstwo, które od ponad 30 lat działa w Bielsku-Białej ma obecnie w swojej ofercie elementy wykonane z betonu, polimerobetonu i tworzyw sztucznych. Każdy z tych materiałów z powodzeniem służy do skonstruowania wspomnianych korytek, ale też studzienek, które są w stanie stworzyć podziemny zakręt oraz studzienek podrynnowych i wycieraczek do obuwia, które pomagają zgromadzić deszczówkę w dedykowanych jej tunelach. Duży zakres wyboru to jednocześnie komfort dla każdego konkretnego klienta, a zarazem sugestia, że asortymentem marki Bielbet może zainteresować się każdy, kto prowadzi nierówną walkę z upartymi kałużami.
Każde z tworzyw, które są wykorzystywane przez producenta, ma za zadanie zmierzyć się z deszczówką w innych okolicznościach. Najmocniejsze korytka, te z utwardzanego chemicznie betonu, będą mile widziane w pobliżu hal produkcyjnych, czy stacji benzynowych dla ciężarówek. Odwodnienia z tradycyjnego betonu sprawdzą się na drogach publicznych i chodnikach w centrach miast, natomiast plastikowe części budowlane sprawdzą się między innymi przy prywatnych posesjach. Podstawowe kryterium to stopień obciążenia danego terenu – od tej kwestii trzeba uzależnić wybór materiału budowlanego. Żeby ustalić dalsze szczegóły, czyli wymiary konkretnych korytek i studzienek, trzeba rozplanować całą sieć i ustalić, jakie części będą potrzebne. Bielbet ma szereg gotowych propozycji – wszystkie można poznać od ręki, odwiedzając stronę internetową tego producenta. Każda dostępna część jest tam bardzo wyczerpująco opisana – pod względem rozmiarów, ale też użytych tworzyw.
Najnowsze komentarze